Кіно онлайн Субота, 23.11.2024, 19:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [12]
Друзі
ля ля ля
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Проведення без попереднього повідомлення власників пасік
Згідно існуючого законодавства власники пасік повинні узгоджувати щодо передбаченого розміщення пасік з керівниками відповідних господарств та голів сільських рад. При хімічному обробітку посівів отрутохімікатами керівники господарств зазделегідь мають попереджати про передбачені роботи голів сільських Рад, а вони в  свою чергу, попереджають про це населення, зокрема бджолярів. 
Що стосується безпосереднього звернення громадянки Якименко Л.М. власниці близько 20 вуликів, то потрібно відмітити, що голова села Ліпляве Нерода Василь Павлович ще напередодні періоду медозбору  запросив влсників пасік на нараду, на якій просив їх щодо погодження місць розміщення пасік і надання телефонів для їх попередження про хімічні обробітки посівів. Проте бджолярі, за виключенням Якименко, не надали інформації про можливість термінового зв’язку з ними з попередженням за два дні до проведення хімічного обробітку посівів. 

За інформацією голови села Нероди Василя Павловича заявниця не повідомила про місце вивезення своєї пасіки, в зв’язку з цим вона не була попереджена про перші хімічні обробітки посівів, які і призвели до загибелі робочої бджоли. Про загибель бджіл слід було повідомити у відповідні органи на протязі доби і зберегти мертвих бджіл для визначення причини їх загибелі. Проте це не було зроблено. Про хімічні обробітки посівів в кінці травня заявницю попереджували.
Розгляд звернення Якименко Л.М. з аналогічним змістом від 6 червня 2012 року до Державної установи «Урядова гаряча лінія» за дорученням першого заступника голови обласної державної адміністрації Рябцева С.В. розглядався в Канівській районній державній адміністрації.
Розгляд звернення проводився 12 червня 2012 року комісією Канівської районної державної адміністрації в складі :
- Коваленка Ігоря Володимировича, начальника урправління агропромислового розвитку районної державної адміністрації;
- Сала Сергія Дмитровича в.о.начальника Державної інспекції захисту рослин в Канівському районі;
- Манжули Володимира Івановича, начальника відділу управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації;
- Нероди Василя Павловича Ліплявського сільського голови, з виїздом на місце в село Ліпляве Канівського району.

Комісія встановила, що 28-29 року Дніпровською філією ПрАТ НВФ «Урожай» в селі Ліпляве Канівського району проводився обробіток озимої пшениці на площі 79 га, кукурудзи на площі 310 га інсектицидом «Нурел-Д» та гороху  на площі 128 га препаратом «БІ-58 Новий». Дані препарати відповідають регламенту застосування  препаратів дозволених до застосування на території України. Відстань  підльоту до оброблених пестицидами площ має бути не менше 2 км.
За поданням виконкому Ліплявської сільської Ради Державною інспекціє захисту рослин в Канівському районі за несвоєчасне повідомлення про хімічні обробітки посівів агрохіміка ПрАТ НВФ «Урожай» Яценка М.Є., який є відповідальним за  регламент внесення пестицидів  притягнуто до адміністративної відповідальності.
Директора Дніпровської філії ПрАТ НВФ «Урожай» Геращенка С.В. та інших суб»єктів господарювання попереджено про своєчасність інформування сільських Рад про передбачені обробітки сільськогосподарських культур.
Про розгляд звернення до «Урядової гарячої лінії» заявниці була повідомлена письмово 13 червня 2012 року  першим заступником голови Канівської райдержадміністрації Москаленко Г.М.   За підсумками звернень Якименко Л.М. додатково була поінформована головою райдержадміністрації О.М.Гикою.
Рекомендовано питання щодо хімічного обробітку посівів і проведення  безпечного  запилення сільськогосподарських культур обговорити на нараді спеціалістів агропромислового розвитку райдержадміністрацій і голів сільських Рад районів області
Дане питання було розглянуто і вивчено також спеціалістами Головного управління агропромислового розвитку.

Інформація заявниці  щодо загибелі робочої бджоли 500 вуликів є сумнівною щодо її достовірності. Адже заяв від інших бджолярів щодо  шкодочинності хімічних обробітків не надходило.
У  Канівському районі відсутнє об»єднання бджолярів, яке мало б координувати їх дії в період медозбору і захищати їх інтереси.

Про розгляд звернень за дорученням апарату Верховної Ради України та секретаріату Кабінету Міністрів України  заявницю поінформовано.
Поінформовано також голову сільської Ради с.Ліпляве.
Якименко Л.М. пояснено, що вона має право порушити питання про відшкодування завданих збитків у судовому порядку.

Категорія: Мої статті | Додав: JIexa (26.06.2012)
Переглядів: 726 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz